…proč „Irská lavina“…?

Chovatelská stanice Irish Avalanche dostala název po mé osudové feně Love z Hodějovských strání, které říkám „Lavina“, je hrdou nositelkou své přezdívky, někdy lavina svým temperamentem, jindy svou oddaností je Love mou opravdovou psí láskou.

…ale jak to všechno začalo…

V roce 2007 jsem se hledala teriéra pro myslivost, který by byl milé a zároveň temperamentní povahy, neagresivního chovaní vůči ostatním psům a kočkám, který by uměl být i „gaučák“, zkrátka se uměl přizpůsobit pánovi v každé situaci a byl společníkem celé rodině.

Malá Love

Brigit

Tak k nám přišla Cera Terkark, červená fena s obrovským loveckým srdcem, ale po rozvodu zůstala s pánem a věnovala se lovu celých 15 let. Hned jsem věděla, že mi bude irčan chybět a zanedlouho jsem našla inzerát, který zněl: „8.měsíční fena IRT vhodná na mazlení“ a bylo rozhodnuto. Brixie Stříbrný nůž alias „Brigit“ byla svou vlídnou povahou mou společnicí 6 let, kdy zasáhl osud a náhle zemřela při porodu svých štěňátek. Byla to obrovská tragédie a ihned jsem musela zahojit tuto ránu novým štěnětem. S pomoci chovatelů tohoto plemene jsem si za dva dny jela pro novou fenku a na slzy nebyl čas.

V Hodějovicích na mně čekala krásná, červená fena s perfektním výrazem a velkým sebevědomím.. Moje LOVE !!! Záhy byla označena nadějí chovu irských teriérů v Čechách a já se rozhodla s ní udělat výstavní karieru, což se povedlo u nás i v zahraničí. Love přesně odpovídá standardu plemene a proto jsem se rozhodla odchovat na této feně svůj první vrh „A“, bohužel chovatelské štěstí mi nepřálo, a tak jsem naději na svůj chov na čas vzdala, ale jeden irčan mi nestačil a Love určitě chtěla kamarádku.

V chovatelské stanici Z Kavčího hnízda jsem si vybrala veselou a přítulnou Fabienu po importovaném kvalitním otci z Ruska a Leri z Hodějovských strání, Lavinčině sestře. „Fabí“ náš domov doplnila, fenky se mají moc rády a Love si to s mateřstvím přeci jen rozmyslela. Užíváme si výlety do přírody, stále se seznamujeme s novými psími přáteli a jejich pány. IRSKÝ TERIÉR mně obohatil život.

…a jsme kompletní…
Mezinárodní výstava

Díky mým fenkám jsem našla radost z chovu a prezentování tohoto plemene na výstavách.

Irský teriér je všestranný pes, miluje pohyb i zahálení, přizpůsobí se chodu rodiny, je výborným kamarádem pro vaše děti. Můžete s ním aktivně provozovat psí sporty jako je agility, flyball, dogtracking, canicross, coursing. Rád si zaměstná hlavu při noseworku či obedienci, mezi irčany jsou záchranáři i canisterapeuti a samozřejmě lovečtí psy. Je dobrým společníkem v kavárně a pro svou odvahu i bodyguardem.

Já osobně irčanům absolutně propadla a přeji vám to samé…

S dětmi si vždy rozumí…